Jedzme s pôvodom

V našej reštaurácii sa zameriavame na výber potravín s presným pôvodom. Čo to znamená? Dodávateľov surovín si vyberáme len takých, ktorí nám vedia presne vysvetliť a ukázať, akým spôsobom svoje produkty pestujú a vyrábajú. Sme dlhoroční poľnohospodári s bohatou praxou, a preto vieme posúdiť a ohodnotiť kvalitu a udržateľnosť surovín, ktoré nakupujeme. Pri výbere sa zameriavame aj na ich uhlíkovú stopu. O všetkých našich dodávateľoch si môžete prečítať bližšie v našej knihe pôvodu lahodných potravín, kde je na každú jednu potravinu položených päť základných otázok: Kto, čo, kde, ako a prečo sa vyrába i pestuje.
Ak máme možnosť výberu, tak začnime hneď sami so sebou, hľadaním svojich potravín s presným pôvodom. Zobrať zodpovednosť sám za seba. Je najvyšší čas to urobiť. A zmena príde hneď. Málokedy si uvedomujeme, akú obrovskú rozhodovaciu moc má každý z nás v tom, čo bude dnes a zajtra jesť, na to, akým smerom bude fungovať a pokračovať život na našej Zemi.

Ako „Kuchtíme“

Jedlá pripravujeme iba zo základných surovín, so svojou nezameniteľnou chuťou, vôňou a farbou. Snažíme sa v čo najväčšej miere pripravovať jedlá sezónne, lokálne a udržateľne. Pri ich nákupe dbáme o čo najmenšiu tvorbu odpadu vo forme obalov. A ak už nejaký odpad vytvoríme, separujeme ho. Nami vyprodukované organické zvyšky kompostujeme. Nepoužívame žiadne polotovary, palmový olej, umelo dosládzané nápoje, glutaman sodný, synteticky vyrábané é-čka v akejkoľvek forme, umelé farbivá, GMO plodiny. Našou filozofiou a cieľom je vysvetľovať, prečo je pre nás také dôležité jesť a nakupovať potraviny s presným pôvodom. Pýtajte sa nás. Na všetko čo vieme, Vám veľmi radi odpovieme. A čo nevieme, sa naučíme od Vás.

Poďme sa spolu rozprávať

V našej reštaurácii chceme organizovať aj stretnutia, na ktorých sa budeme spolu rozprávať o udržateľnom a zdravom jedle v akejkoľvek forme. Preto, ak chcete ponúknuť svoje vedomosti a zaujímavosti, ktoré ste vo svojom živote získali, radi Vám ponúkneme naše priestory.